Drevenica EVI    Nižná Boca


TELEFÓN: ++421-44-5291326
MOBIL: ++421-910-266315
EMAIL: arisikova@gmail.com
WWW: www.nizketatry.sk/drevenicaevi/
GPS: N 48.948397°
E 19.767736°
ADRESA: Risiková Anna
032 34 Nižná Boca 166

    Blízkosť hôr dáva tušiť možnosť realizácie sa v peších pochodoch po okolí s rôznym stupňom obtiažnosti. Zdatnejší turisti si urobia výlet na Chopok, Ďumbier, menej zdatní na Lajštroch (1601 m.n.m.), Rovnú hoľu (1723 m.n.m.), či Ohnište (1539 m.n.m.). Na svoje si prídu vyznávači horskej cyklistiky. Cyklisti sa môžu previesť do Liptovskej Tepličky popri vodnej nádrži Čierny Váh (spodná priehrada), cez Svidovské sedlo (popod Ohnište) do Jánskej doliny a cez Kráľovu Lehotu späť. Oplatí sa navštíviť hornú nádrž Čierneho Váhu kvôli pekným výhľadom buď na bicykli alebo v kombinácii auto + pešobus.
    V riečke Čierneho Váhu je možné si zarybárčiť na pstruhov potočných alebo na Liptovskej Mare na kaprov. Hubári si môžu nazbierať hríby a čučoriedkári čučoriedky (borůvky).
    V daždivom počasí je možnosť si pozrieť pamiatky, jaskyne, múzeá a galérie alebo zaplávať v termálnych vodách ktoré sa nachádzajú v regióne.
    Zimné mesiace potešia zjazdových lyžiarov a bežkárov. Blízkosť lyžiarskych vlekov v susednej Boci poteší stredne náročných lyžiarov. Nároční si neodpustia Čertovicu.
    V regióne je dostatok iných stredísk ktoré uvítajú pendlujúci lyžiari.

Ubytovanie:
    2 drevenice boli postavené v roku 2001. Ponúkajú štandardné vybavenie s možnosťou bezpečného parkovania. Lôžka sú situované na poschodí v 3 dvojposteľových izbách s prístelkou. Dolu sa nachádza kuchynka s varičom a chladničkou + TV a sociálne zariadenie s teplou vodou. Možnosť posedenia pri záhradnom ohni.

Stravovanie:
    individuálne alebo reštauračné.

Cena ubytovania:
    Leto: 9-12 € /osoba/noc (cena závisí od počtu osôb a dĺžky pobytu), deti do 12 rokov 5 € /noc
    Zima: 11-15 € /osoba/noc (cena závisí od počtu osôb a dĺžky pobytu), deti do 12 rokov 6 € /noc
    Pri dlhšom pobyte možnosť zliav!

    Boca valley Nižná Boca and Vyšná Boca - original wooden mountains village with mining traditions of gold. There are exelent conditions for leisure, resting, biking, hiking and slope and cross country skiing in winter. Places of interest: Thermal swimming pool in Liptovský Ján, Bešeňová opened year around. Caves: Demänovská cave, Bystrianska cave. Cultural monuments: Mining museum in Vyšná Boca and Open Air Museum of Liptov Village' in Pribylina.
    How to get Boca valley: From south: Banská Bystrica-Brezno-Nižná Boca. From north: Liptovský Mikuláš-Lipt.Hrádok-Nižná Boca. Boarding: selfcatering or nearby restaurants. Seasoning prices.

Accommodation:
    2 WOODEN CABINS was to build in 2001. Accomodation for 12+4 persons, kitchen, TV, bathroom, WC, barbecue in the garden, electric heating, safety car parking.

The prices:
    Summer: 9-12 € /per person by night
    Winter: 11-15 € /per person by night


webmaster