Chata Opalisko    Závažná Poruba


TELEFÓN: ++421-44-5547178
MOBIL: ++421-903-806204
FAX: ++421-44-5547178
EMAIL: chata@chataopalisko.sk
WWW: www.chataopalisko.sk
www.nizketatry.sk/chataopalisko/
FACEBOOK: Chata Opalisko
GPS: N 49.044823°
E 19.641725°
ADRESA: Chata Opalisko 721
032 02 Závažná Poruba

    Firma PEMMEVA Vám ponúka ubytovanie v dvoch svojich zariadeniach, ktoré sa nachádzajú na úpätí Poludnice (1549 m.n.m.) v Nízkych Tatrách nad obcou Závažná Poruba v nadmorskej výške 714 m v okrese Liptovský Mikuláš na chate Opalisko s kapacitou 38 postelí + 4 prístelky a v bungalove s 8 posteľami.
    Chata ponúka 4 štvorposteľové a 4 trojposteľové izby s kúpeľňami. Na chate sú 2 bunky s dvoma izbami 3+2 postele s kúpeľňami. Chata má reštauráciu s 50 stoličkami a kuchyňu s domácimi jedlami.
    Bungalov má 3 izby 2+2+4 postele, kúpeľňu, WC, spoločenskú miestnosť s krbom a kuchynským kútom kde je elektrický sporák, chladnička a kuchynské náčinie. K dispozícii je televízor so satelitným príjmom a rádio. Vonku je altánok s ohniskom.
    Obidve zariadenia sú s celoročnou prevádzkou. Sú vhodné pre rodinné dovolenky, školy v prírode, školské výlety, letné tábory, sústredenia športovcov, lyžiarske kurzy, školenia a firemné akcie.
    Nad chatou je veľký priestor pre oddych a hry, volejbalové ihrisko, krytý altánok pre 40 osôb, krb s posedením, ohnisko so sedením, detské ihrisko a 200 m od chaty je ihrisko s umelou trávou, v zime klzisko.
    V letnom areáli je k dispozícii tenisový kurt, ihrisko na plážový volejbal, futbalové ihrisko, tréningové plochy, telocvičňa.

    V blízkosti sú termálne kúpaliská v Liptovskom Jáne (2 km), Aquapark Tatralandia (8 km, celoročná prevádzka), Bešeňová (25 km, celoročná prevádzka), Liptovská Mara (8 km, surfovanie, jachting), kryté plavárne a sauny a soľné jaskyne v Liptovskom Jáne (2 km) a v Liptovskom Mikuláši (6 km).
    Turisti môžu využívať na prechádzky okolitú prírodu v Nízkych, Západných ale i Vysokých Tatrách. Môžu navštíviť Demänovské jaskyne (15 km), skanzen v Pribyline (15 km) a vo Vlkolínci (30 km). Pre cyklistov sú vyznačené cyklistické chodníky. V blízkom Liptovskom Mikuláši (6 km) je Múzeum slovenského krasu a jaskyniarstva a Múzeum Janka Kráľa, galéria P.M.Bohúňa, tenisová hala, bowling, squash, pôžičovňa štvorkoliek a rôzne iné atrakcie.
    Pre odvážnejších sú pripravení inštruktori raftingu, paraglaidingu, v obci je požičovna horských bicyklov. V blízkosti sa nachádzajú aj motokárové haly MonacoGrandprix priamo v Závažnej Porube a Kart Centrum Liptov v Palúdzke (7 km).
    V zimnom období sú pre milovníkov zimných športov k dispozícii 50 metrov od chaty tri lyžiarske vleky a sedačka so štyrmi zjazdovkami (všetko umelo zasnežované), ktoré uspokoja aj najnáročnejších lyžiarov. Začiatočníci sa naučia lyžovať v lyžiarskej škôlke pod dohľadom odborníkov.
    Vedľa chaty je servis a požičovňa zimnej výstroje.
    Vyznávači bežeckého lyžovania určite uvítajú členité terény bežeckých tratí, ktoré sú po celú zimu upravované.

Každé obdobie sa u nás dá aktívne využiť za prijateľné ceny.
Príďte nás navštíviť, nebudete ľutovať!


CENNÍK:
   


webmaster