Kúpele Brusno    Brusno


TELEFÓN: ++421-48-4311511
MOBIL: ++421-910-838328
FAX: ++421-48-4311500
EMAIL: marketing@kupelebrusno.sk
recepcia@kupelebrusno.sk
WWW: www.kupelebrusno.sk
www.nizketatry.sk/kupelebrusno/
GPS: N 48.783971°
E 19.397553°
ADRESA: Kúpeľná 1/2
976 62 Brusno

    Slovensko aj napriek svojej malej rozlohe, ale bohatej geografickej skladbe môžeme právom pokladať za krajinu s bohatým výskytom minerálnych prameňov a liečivých vôd, na báze ktorých vznikli významné kúpeľné strediská. Svojimi liečivými účinkami medzi ne patria aj Kúpele Brusno.
    História kúpeľov sa datuje od začiatku 19. storočia, avšak minerálne pramene poznali obyvatelia už roku 1812 a v tomto roku sa začali pramene už aj liečebne využívať.
    Prvá výstavba kúpeľov sa začala v roku 1834. Záujem niekoľkonásobne prevyšoval kapacitné možnosti kúpeľov a preto sa začalo s výstavbou nového Liečebného domu Poľana. V prevádzke je od 4.11.1985.

    Kúpele Brusno ležia v údolí Slovenského Rudohoria na severovýchod od Banskej Bystrice, na severných svahoch Vepra, v ústí doliny zvanej Peklo, v nadmorskej výške 424m. Najväčšou pýchou našich kúpeľov je čistý vzduch, nerušené ticho, krásna okolitá príroda, v ktorej človek zabudne na každodenné starosti a naplno si užije chvíle pokoja a oddychu. Z kúpeľov je pekný výhľad nielen na okolité hory, ale aj na končiare Nízkych Tatier, hlavne na dominantnú Prašivú s najvyšším vrchom Veľká Chochuľa v nadmorskej výške 1753 m.
    Kúpeľné miesto je charakterizované ako oblasť s mierne stimulujúcou klímou.
    Profesionálne služby a kvalifikovaní tím pracovníkov „pod jednou strechou“ Vám zabezpečí príjemne strávený pobyt.

Prírodné liečivé vody a indikácie
    Prírodným liečebným prostriedkom v kúpeľoch je prírodná liečivá voda. Vyvierajú tu minerálne pramene stredne mineralizovaných, uhličitých, síranovo-hydrogénuhličitanových, vápenato-horečnato-sodných, slabo kyslých, studených, hypotonických minerálnych vôd.
    Základom liečby pre choroby gastrointestinálneho systému sú dávkované pitné kúry prírodných liečivých vôd. Ich zloženie je bohaté na minerály, preto ju kúpele expedujú po celom Slovensku pod názvom „Prírodná liečivá voda Brusnianka“ plnené z prameňa Ondrej. Pre svoje liečivé účinky sú minerálne vody aplikované aj klientom formou sedacieho bazéna, vaňového a perličkového kúpeľa. Plynové zložky oxidu uhličitého a sírovodíka tvoria základný prostriedok pre liečebné indikácie:
    - choroby obehového ústrojenstva
    - choroby tráviaceho ústrojenstva
    - choroby pohybového aparátu
    - choroby dýchacieho systému
    - choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou (Diabetes mellitus)
    - choroby z povolania (chronické ochorenie pečene toxického pôvodu)

Liečebný dom Poľana ****
    Je to nová moderná 8 podlažná budova, ktorá slúži na ubytovanie, stravovanie, lekárske vyšetrenie na diagnostiku ochorení, ošetrovanie a realizáciu ordinovaných procedúr. Jednotlivé poschodia sú prepojené výťahmi.
    Liečebný dom Poľana prekvapí kompletným vybavením izieb a bohatou ponukou poskytovaných služieb.
    Po celkovej rekonštrukcii a modernizácii sú všetky izby vybavené komfortným moderným nábytkom.

    K dispozícii je 42 jednolôžkových izieb s prístelkou, 79 dvojlôžkových izieb, 3 bezbariérové izby a 4 apartmány. V každej z nich je samostatné sociálne zariadenie s vaňou alebo sprchovým kútom, signalizačné zariadenie, televízny prijímač so satelitným príjmom, rádio, telefón, chladnička s minibarom, trezor a pripojenie na internet. Každá izba má balkón s krásnym výhľadom na okolitú prírodu.
    Na prízemí je vstupná hala s recepciou a reštauračným zariadením.

    V LD Poľana sa nachádzajú vhodné priestory pre konferencie, školenia a semináre. K dispozícii sú kongresové miestnosti s kapacitou 200, 60 a 20 miest. Ponúkame Vám kadernícke, kozmetické služby, pedikúru, solárium a predaj novín a časopisov, suvenírov a zmenárenské služby.
    Klient, ktorí príde do kúpeľov osobným automobilom môže parkovať na stráženom parkovisku pri LD Poľana.


webmaster