Chata Magurka    Magurka


MOBIL: ++421-903-704444
EMAIL: info@magurka-liptov.sk
WWW: www.magurka-liptov.sk
www.nizketatry.sk/magurka/
GPS: N 48.944012°
E 19.432350°
ADRESA: 032 15 Magurka 21

Hľadali sme ticho...
    Hľadali sme ticho a miesta, ktoré sa nedajú popísať, ktoré musíte jednoducho zažiť. A tak sme pri našich túlačkách s batohom cez hory našli TO NAŠE miesto. Osada Magurka má pre nás neuchopiteľnú krásu, iný vzduch a nebezpečnú príťažlivosť.
    Normálne už nečítajte zaručených 10 tipov, čo vám prinesie pobyt v prírode. Jednoducho sa zdvihnite a choďte to zažiť na vlastnej koži. Počúvajte ticho (áno, ticho sa dá počúvať), otvorte oči a zabudnite na všetky „povinné“ veci. V Magurke na Liptove nemáme animátora, ktorý vám bude robiť program a naháňať vás, čo máte robiť. Ani 300 umelých hračiek, ktorými zasypete vaše deti. Máme však vonkajšie ohnisko, kde si môžete pod strechou opekať, čo len chcete a detské ihrisko, ktoré sa nedá nevyskúšať.
    Turistické chodníky pre rodiny s deťmi, začiatočníkov a pokročilých, cyklistické trasy pre tých odvážnejších. V zime skialpinistické túry, či túry na snežniciach po zimných vyznačených trasách. Lyžiarske zjazdovky sú cez kopec, ak by ste zatúžili napríklad po tejto aktivite.
    Večer si užijete pohodu bez štvorprúdovky pod oknami v saune alebo v drevenej kadi pod holým nebom. Na zahodenie nie je ani lúka pod chatou, kde ešte „malí“ turisti na detskom ihrisku zvyknú vyčerpať posledné zvyšky svojich síl.

Pre všetkých, ktorí po túre nemajú dosť
    Oproti našej chate Magurka máme obrovskú lúku, na ktorej sme postavili detské ihrisko. Podľa skúseností vieme, že detské zásoby energie sú nevyčerpateľné. Preto rodičia môžu sedieť na našej terase a deti sa hrajú na lúke a skúšajú svoje zručnosti, limity, odvahu a šikovnosť.

Síce nezdravé, ale ohromne chutné
    Časy, kedy sme všetci veselo opekali špekáčiky nad ohňom a nikto neriešil vplyv na zdravie, sú nenávratne za nami. Ale tá nostalgická spomienka a chuť v ústach stále ostanú. Sme toho názoru, že na čerstvom vzduchu lepšie trávi a teda aj zhrešiť môžete. Na lúke pod chatou máme ohnisko, potrebné suroviny a ingrediencie v našej kuchyni, stačí sa len dohodnúť s personálom.

Chata Magurka je turistická chata, ale...
    Turistická v našom chápaní, znamená čistý a jednoduchý štandard s domácou kuchyňou. Deťom viac ako „king size“ posteľ bude vyhovovať lúka pred chatou a neobmedzený priestor na behanie, unaveným pracovníkom mesiaca zase sauna, či drevená kaďa s vodou vedľa chaty. Sedieť v nej a pozerať na hviezdy, ktoré nezatieni mestský smog, je príjemnou náplňou večera. Overené, vyskúšané.

Ako si to zariadime, tak to budeme mať
    Presne toho sa držíme. Magurka má byť miesto, odkiaľ budete vyrážať do prírody, za zážitkami a príjemnými spomienkami a večer sa tam vrátite. My sa o vás postaráme a spravíme všetko, čo je v našich silách, aby sme našli riešenie všetkých možných komplikácii. Chceme tu zachovať pokoj, pohodu a kľud, aj za cenu ústupkov voči vášmu luxusu. Týmto vás pozývame k pôvodnej podstate pobytu v prírode.

Rodinné stretnutia
    Presne tak, rodina a priatelia by sa mali stretávať. Len tak na jedlo, posedieť a porozprávať sa. Máme pre vás oddelený priestor, kde nebudete rušení ostatnými hosťami, deti sa môžu zabaviť na našom ihrisku alebo v detskom kútiku, kde sa nájdu aj hračky. Máme k dispozícii plne funkčnú kuchyňu, takže v rámci našich možností vám vieme pripraviť jedlo počas celého dňa. Pitný režim nevynímajúc.

Izby:
    Izby so sociálnym zariadením
       Ponúkame nasledovné typy izieb, každú so samostatnou kúpeľňou a WC:
          4 izby s 3 pevnými lôžkami a jednou prístelkou (rozťahovací gauč)
          1 izba s 2 pevnými lôžkami a jednou prístelkou (rozťahovací gauč)
          1 izba so 4 pevnými lôžkami (2 spojené 2 lôžkové izby) a jednou prístelkou
          1 izba s 5 pevnými lôžkami

    Izby v turistickom štandarde
       Ponúkame tiež ubytovanie v izbách so spoločnými sociálnymi zariadeniami na chodbe:
          3 izby s 4 pevnými lôžkami (poschodové postele)
          1 izba s 5 pevnými lôžkami (poschodové postele)

Cenník: nájdete na www.magurka-liptov.sk.


webmaster