Chata Pri vleku    Krpáčovo


TELEFÓN: ++421-48-6115380
++421-48-6170067
MOBIL: ++421-903-553256
FAX: ++421-48-6115380
EMAIL: ubytovanie@slovanet.sk
WWW: www.nizketatry.sk/privleku/
GPS: N 48.868898°
E 19.546979°
ADRESA: Kontakt:
Zuzana Lamošová Beňovská
Jesenského 1
977 01 Brezno

    V malebnom prostredí Krpáčovskej doliny na južnej strane Nízkych Tatier vás očakáva a na vašu návštevu sa teší malá útulná chatka, ktorá sa nachádza v peknom horskom prostredí, v bezprostrednej blízkosti lyžiarskeho vleku. Na Krpáčovo sa dostanete od Brezna, alebo od Banskej Bystrice do Podbrezovej, kde v časti Lopej je odbočka na Dolnú Lehotu. Odtiaľ vedie do Krpáčova 7 km lesná cesta, ktorá je aj v zimnom období udržiavaná a prístupná. V prípade nepriaznivého počasia sú potrebné reťaze na kolesá. Parkovanie je priamo pri chatke.
    Máte radi ľudovú hudbu? Neďaleká originálna slovenská ľudová kapela vám spríjemný chvíle v štýlovej kolibe. Večery pri táboráku s hviezdnatou oblohou a voňajúcim horským vzduchom patria k zážitkom, na ktoré sa nezabúda. V okolí je možnosť vychádzok, pre hubárov je sezóna od júla do konca septembra. Dovolenkárom, ktorí radi obdivujú krásy Slovenska, ponúkame niekoľko kratších a dlhších turistických trás, ktoré sú vhodné aj pre cyklistov. Vajskovskou dolinou máte možnosť pozrieť sa k vodopádom, pod hlavný hrebeň Nízkych Tatier, vybrať sa k jazeru s možnosťou kúpania, člnkovania, vypožičania vodných bicyklov. Rybári majú možnosť zakúpiť si lístky na rybolov.
    Nenáročná trasa vedie na Tále s prírodným kúpaliskom pod hotelom Partizán, na Trangošku a Srdiečko sedačkovou lanovkou na Kosodrevinu a Chopok, hrebeňová túra na Ďumbier alebo Dereše. Pre poldenné, prípadne celodenné výlety doporučujeme návštevu jaskýň, napr. Bystrianska jaskyňa, Demänovská jaskyňa slobody. Keď navštívite prekrásnu Jaskyňu mŕtvych netopierov stanete sa na chvíľu aj Vy jaskyniarmi. Vystrojení v speleogickom odeve a s prilbou s banským osvetlením máte jedinečnú možnosť nazrieť do tajuplného podzemia Nízkych Tatier. V blízkom okolí je možnosť vyskúšať si jazdu na koni. Pekný výlet je aj do Hronca s využitím atraktívnej jazdy úzkokoľajnou lesnou železničkou do Čierneho Balogu a Vydrova.
    V zimnom období sú po okolí prekrásne vychádzky na bežkách. Pre zjazdové lyžovanie - pre menej náročných lyžiarov je k dispozícii lyžiarsky vlek priamo na Krpáčove, pre náročných lyžiarov sú lyžiarske strediská s umelým zasnežovaním vzdialených 10-15 km od Krpáčova - na Táľoch, na Mýte pod Ďumbierom, na Chopku a Čertovici.

Popis objektu (10 lôžok):
    - 1x izba 2-lôžková
    - 2x izba 4-lôžková
    - kompletne vybavená kuchyňa (chladnička, mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica, elektrický varič)
    - WC, sprchovací kút
    - elektrické vykurovanie
    - krb na drevo
    - posedenie pri ohni vonku

    W malowniczym otoczeniu Krpacovskiej doliny na południowej stronie Niskich Tatr Was oczekuje i na wasze odwiedziny cieszy się mały przytulny domek, który się znajduje w pięknej górskiej okolicy. Do niej dostaniecie się od Brezna, albo od Banskej Bystricy do Podbrezovej gdzie w części Lopej trzeba skręcić w kierunku Dolna Lehota. Stąd wiedzie do Krpacova 7 km leśna droga, która jest i w zimowym okresie utrzymywana i przejezdna. W przypadku nieprzyjaznej pogody potrzebne są łańcuchy na koła. Parkowanie jest przy domku.
    Lubicie ludową muzykę? Niedaleko oryginalna słowacka ludowa kapela uprzyjemni Wam czas w stylowej kolibie (góralski szałas) gdzie można zjeść dania kuchni słowackiej i skosztować słowackich napojów. Wieczory przy ognisku, przy gwiaździstym niebie i zapachu górskiego powietrza są przeżyciem którego się nie zapomina. W okolicy jest możliwość spacerów, dla grzybiarzy jest sezon od lipca do końca września. Wczasowiczom, którzy radzi podziwiają piękno Słowacji proponujemy kilka krótszych i dłuższych turystycznych tras, które również nadają się dla rowerzystów. Vajskovską doliną macie możliwość dojść do wodospadów, pod główny łańcuch górski Niskich Tatr, wybrać się nad jezioro do Krpacova gdzie można się wykąpać, popływać łódką czy rowerem wodnym które można wypożyczyć. Wędkarze mają możliwość wykupienia pozwolenia na wędkowanie.
    Przepiękna trasa prowadzi na Tale z naturalnym kąpieliskiem pod hotelem Partizan, na Trangosku i Srdiecko krzesełkowym wyciągiem na Kosodrevinu i Chopok, szlakiem łańcuchami górskimi na Dumbier lub Derese. Na pół dniowe, ewentualnie całodzienne wycieczki polecamy zwiedzanie jaskiń, np. Bystrianska jaskinię, Demanovska jaskinię. Kiedy odwiedzicie przepiękną Jaskinię Martwych Nietoperzy staniecie się na chwilę i Wy speleologami. Ubrani w ubiór speleologa w kasku z górniczym oświetleniem macie jedyną możliwość zajrzeć do tajemniczego podziemia Niskich Tatr. W niedalekiej okolicy jest możliwość jazdy konnej. Piękną jest również wycieczka do Hronca skąd wąskotorową kolejką atrakcyjną leśną trasa dojedziemy do Ciernego Balogu i Vydrova.
    W okresie zimowym są w okolicy przepiękne trasy dla amatorów nart biegowych. Dla narciarzy zjazdowych - mniej profesjonalnych jest do dyspozycji wyciąg narciarski na miejscu w Krpacovie, dla profesjonalistów są narciarskie centra ze sztucznym zaśnieżaniem oddalonych ok.10-15 km od Krpacova - na Tale, Myte pod Dumbierom, Chopoku i Na Certovicy

Opis obiektu (10 łóżek):
    - 1x pokój dla 2 osób
    - 2x pokój dla 4 osób
    - mała kuchnia kompletnie wyposażona z możliwością gotowania lodówka
    - WC, łazienka


webmaster