Hotel ** SOREA ĎUMBIER    Liptovský Ján


TELEFÓN: +421-44-5263232
FAX: +421-44-5221870
EMAIL: dumbier@sorea.sk
WWW: www.sorea.sk
www.nizketatry.sk/soreadumbier/
GPS: N 49.033444°
E 19.674207°
ADRESA: Jánska dolina 355
032 03 Liptovský Ján

    Hotel ** SOREA ĎUMBIER sa nachádza v jednej z najkrajších dolín Národného parku Nízke Tatry, v Jánskej doline, ktorá je dlhá 17 km a končí na úpätí najvyššieho vrcholu Nízkych Tatier - Ďumbiera (2 043 m). Je súčasťou obce Liptovský Ján.
    Hotel je s výnimkou hlavnej zimnej sezóny v prevádzke počas celého roka, t.j. od jari do jesene. V letnom období návštevníkov čaká prechádzka po Liptovskom Jáne s odborným výkladom sprievodcu a návšteva historických pamiatok, veľa cyklistických a turistických trás rôznych náročností, množstvo športových a kultúrnych podujatí.

    Ubytovacie služby
    Hotel ** SOREA ĎUMBIER ponúka ubytovanie v pohodlne zariadených jedno- a dvojlôžkových izbách s možnosťou prístelky, vybavených sprchou, WC, telefónom, TV prijímačom so SAT programom. Jedna tretina izieb má aj vlastný balkón s nádherným výhľadom na vrcholy Nízkych Tatier.

Gastronomické služby
    Hotelová reštaurácia na prízemí disponuje kapacitou 150 miest a ponúka špeciality domácej i medzinárodnej kuchyne. Raňajky sú bufetové s pestrou ponukou jedál a nápojov, obedy a večere pre pobytových hostí sú servírované s možnosťou výberu z 3 až 5 jedál vrátane vegetariánskeho menu. Príjemné posedenie nájdu hoteloví hostia v dennom bare, počas letných mesiacov môžu klienti využiť pre organizovanie exteriérových akcií spojených s opekaním záhradu pri hoteli.

Doplnkové služby
    Hosťom je k dispozícii sauna, klasické masáže, zábaly, stolný tenis a biliard. Počas celého roka majú hoteloví hostia možnosť využívať so zľavou krytý bazén s termálnou vodou v neďalekom hoteli SOREA MÁJ, ako aj ďalšie služby športovo-relaxačného centra: saunu, masáže, morský kúpeľ, zábaly, fitnescentrum. V letných mesiacoch určite využijete zvýhodnené vstupy na neďaleké termálne kúpalisko TERMAL raj v areáli hotela SOREA MÁJ, kde nájdete aj tenisové kurty, minigolf, obchodíky a stánky s občerstvením.

    Hotel štandardne poskytuje informačné služby, predaj dennej tlače a časopisov na základe objednávok klientov, predaj pohľadníc, známok a ďalšieho tovaru, požičiavanie sušičov na vlasy a žehličiek a zmenárenské služby. V budove hotela je umiestnená aj požičovňa športových potrieb a horských bicyklov. Hotel ĎUMBIER ponúka školiacu miestnosť pre 36 osôb, detský kútik pre deti a spoločenskú miestnosť s TV.
    Súčasťou areálu hotela je aj bezplatné a nestrážené parkovisko.

    Hotel zabezpečuje aj vystúpenie folklórnych súborov, posedenie a tanec pri ľudovej hudbe, diskotéky, fakultatívne výlety do blízkeho a vzdialeného okolia (Poľsko, Vysoké Tatry, Jasná) v spolupráci s informačným centrom.

    Priamo pri hoteli ** SOREA ĎUMBIER nájdete novootvorený areál MINI SLOVENSKO. Môžete navštíviť jedinečnú expozíciu miniatúr slovenských kultúrnych a technických pamiatok, niektoré zapísané aj v kultúrnom dedičstve UNESCO - hrady, zámky, kostoly, zvonice a iné.

Hotely SOREA:
   
    Vysoké Tatry: TRIGAN (Štrbské Pleso), HUTNÍK (Tatranské Matliare), TITRIS (Tatranská Lomnica), URÁN (Tatranská Lomnica)
    Nízke Tatry: ĎUMBIER (Liptovský Ján), MARMOT (Demänovská Dolina), MÁJ (Liptovský Ján), SNP (Demänovská Dolina)
    Pieniny: ĽUBOVŇA (Stará Ľubovňa)

    Hotel SOREA ĎUMBIER is situated in one of the loveliest valleys of the Low Tatras National Park, in Jánska valley, which is 17 km long and finishes in the foothills of the highest peak of the Low Tatras - Ďumbier (2043m). The hotel lies near the community of Liptovský Ján, which is one of the most attractive localities of the Liptov region.

Accommodation services
    Hotel SOREA ĎUMBIER offers accommodation in comfortably equipped one- and two-bedroom rooms with cot options, shower and WC, TV with SAT program, radio, telephone. One-third of the rooms have their own balconies with a wonderful view on the peaks of the Low Tatras.

Gastronomic services
    The ground-floor hotel restaurant has a 150-seat capacity and offers a selection of domestic and international specialties. Breakfasts are extended continental with a varied selection of foods and drinks, lunch and dinner for registered guests are served with a choice of 3 to 5 selections, including a vegetarian menu. Guests will find the day-bar very pleasant, and during the summer the large hotel garden may be used for organized outdoors actions including barbecuing.

Accompanying services
    Guests have at their disposal the fitness centre, sauna, table tennis and billiards. For year-round swimming, guests enjoy a discount at the covered pool in the nearby hotel SOREA MÁJ, with thermal water, and also other facilities of the sports/relaxation centre: sauna, classic and underwater massage, and more. In summer, be sure to take advantage of the discount price at the SOREA thermal baths near the hotel SOREA MÁJ, where you will also find tennis courts, mini-golf, shops and snack-bars.

    Hotel provides information services, the sale of daily newspapers and magazines on client request, the sale of postcards, stamps, telephone cards and other goods, exchange office, washing services and the rental of hair dryers and irons. In the premises of the hotel is also a sporting goods and mountain bike rental. TV rooms may also be used for the organization of small trainings and seminars. A free, unguarded parking lot also belongs to the hotel area.

    The hotel also arranges performances by folk groups, sitting and dancing to folk music, discos, optional trips to the near and farther surroundings (Poland, the High Tatras, Jasná) in cooperation with the information centre.


webmaster