Apartmán u Šárky    Valaská


TELEFÓN: ++421-48-6176613
MOBIL: ++421-905-606447
++421-905-330595
EMAIL: drhudec@bb.telecom.sk
WWW: www.nizketatry.sk/usarky/
GPS: N 48.814240°
E 19.590082°
ADRESA: Cesta osloboditeľov 136
976 46 Valaská

    Apartmán u Šárky je súčasťou rodinného domu so samostatným vchodom pre hostí. Pozemok s domom sa nachádza na konci obce, v bezprostrednej blízkosti borovicového lesa, v miernom svahu, s prekrásnym výhľadom do doliny. V areáli záhrady je pre hostí voľne dostupné ohnisko s prístreškom, pieskovisko pre deti a letné sedenie pri dome. Súkromie hostí je zaručené. Možnosť využitia suchej sauny v objekte. Vysokorýchlostný internet pre hostí majitelia poskytujú zadarmo bez obmedzeného sťahovania dát.
    Rozloha apartmánu je 120 m2. Jedná sa o veľkú obývaciu miestnosť spojenú s kuchyňou a dvoch podkrovných izieb s balkónom s výhľadom na zalesnenú dolinu, samostatnou kúpeľňou s vaňou, pračkou a samostatným WC. Apartmán je vybavený kompletne ako samostatný byt. V jednej izbe - spálni, sú manželské postele a jedna poschodová palanda - celkom 4 osoby + menšia sedacia súprava, ktorú je možné využiť ako prístelku pre dve osoby, v druhej izbe - spálni, je taktiež manželská posteľ a dve samostatné postele. V kuchyni sa nachádza servis pre 10 osôb, s kompletnou výbavou, mikrovlnnou rúrou, elektrickým sporákom na varenie s rúrou a chladničkou. Celkový príjemný dojem dokresľuje štýlový kozub, nechýba farebný televízor so satelitným príjmom, DVD prehrávač a bezplatné WiFi pripojenie na internet. Vykurovanie podlahové, celoročne teplá voda.

Rekreačné a športové aktivity
    Lyžiarske možnosti - Chopok-Juh s kabínkovou lanovkou a vlekmi s možnosťou lyžovania pre náročných lyžiarov pri dobrých snehových podmienkach až do mája a špičkovo vybavené stredisko TÁLE so zasnežovaním a večerným lyžovaním, s kapacitou 2000 osôb za hodinu a 4 vlekmi. Nie je možné zabudnúť na ďalšie špičkové stredisko s kompletnou infraštruktúrou Mýto po Ďumbierom - 8 km z Valaskej. Vymenovať všetky lyžiarske strediská nie je možné, ale je ich zhruba do 20. Pre milovníkov bežeckého lyžovania sú k dispozícii upravené bežecké trate v areáli svetového pohára v bitalone v Osrblí, 10 km od Valaskej.
    V rámci letnej turistiky je možné absolvovať vysokohorské túry po hrebeni Nízkych Tatier, či po Muránskej planine alebo Veporskej planine. V blízkosti sa nachádza známa Dobšinská ľadová jaskyňa v tesnej blízkosti Valaskej - 8 km - krasová jaskyňa Bystrá. Vysoké Tatry a Slovenský raj sú vzdialené hodinu cesty autom. Atrakcia predovšetkým pre deti - Čiernohorská železnička v Čiernom Balogu s nefalšovaným zbojníckym prepadom a unikátny lesný skanzen. V bezprostrednej blízkosti ubytovania je možnosť horskej cykloturistiky. Aquapark TATRALANDIA v Liptovskom Mikuláši dostupný za necelú hodinu cesty autom. Možnosť požičania horských bicyklov priamo od majiteľov ubytovacieho zariadenia. Možnosti kúpania: Podbrezová - vyhrievaný bazén, Tále - prírodný bazén, Brezno - krytá plaváreň. Na Táľoch 18 jamkové golfové ihrisko - 8 km.
    Podľa individuálnych požiadaviek možnosť celotelovej masáže školeným masérom priamo v apartmáne.

Cenník

    AKCIA: Pri zimnom týždennom pobyte 1x využitie sauny zdarma.


    - možnosť dvoch prísteliek v cene 7 € na osobu a deň
    - dieťa do troch rokov zadarmo bez nároku na vlastné lôžko
    - pobyty sú týždňové, od soboty do soboty, možnosť individuálnej dohody
    - parkovanie pri apartmáne bez poplatku
    - garáž v tesnej blízkosti apartmánu pre dve osobné autá v cene 5 € /auto/deň
    - v cene pobytu posteľné prádlo, uteráky, toaletný papier, využitie letnej terasy a ohniska s dreveným altánkom, prítomnosť psa možná
    - aktuálne informácie o snehových podmienkach v celej oblasti priamo od Horskej služby Chopok-Juh
    - drevo do krbu - za každý deň 3 €
    - zapožičanie bicyklov: 3 € /deň/bicykel
    - použitie práčky - jedno pranie 2 €
    - zabezpečenie prvej lekárskej pomoci priamo lekárom v dome
    - saunovanie - v objekte suchá fínska sauna 2 hodinový pobyt 7 € /osoba

    Our luxury Apartment ‘U Sarky’ is part of a detached family house with separate entrance for guests. It’s located at the end of the village next to the pine woods with beautiful views into the valley. There is summer deck behind the apartment with outdoor fire-place, sandy playground for kids and outdoor sitting area for relaxing. Privacy of our guests is guaranteed. There is also Finnish sauna available as well as free WiFi broadband internet.
    Area of apartment is 120 m2 (1300 sq ft). There is a big living room open to the kitchen and two spacious bedrooms - garrets with views to the forest valley, bathroom with bathtub, washing machine and toilet. Apartment is fully equipped. One of the bedrooms has king size bed and one bunk bed - 4 persons plus sofa which can be transformed to extra bed for 2 people. In the second room there is a king size bed as well as two single beds. Kitchen is equipped for 10 people, microwave oven, electric stove and refrigerator. The overall impression is enhanced by stylish fire-place and comfort can be achieved by floor heating as well. There is of course TV with satellite channels, DVD player and free WiFi internet connection.

Activities
    Skiing opportunities - Chopok-Juh with cabin lift and ski-lifts suitable also for experienced skiers during good season with possibility to ski until May and new modern Ski resort TALE with artificial snow and night skiing, capacity for 2000 persons/hour and 4 ski-lifts. We cannot mention another great skiing area with great infrastructure ‘Myto pod Dumbierom’ - 8 km from Valaska. It is not possible to name all ski areas and resort in the area but there are about 20 of them. For the lovers of cross country skiing there are prepared routes in the Biathlon World Cup Resort in Osrblie - 10 km from Valaska.
    In summer you can do excellent mountain hikes in the Low Tatras National Park or easy walk in picturesque Muranska Planina National Park. In nearby vicinity there is the famous Dobsinska ice cave and in very close distance from Valaska (8 km) - Kars tic cave Bystra. High Tatras National park and Slovak Paradise National Park are only one hour drive from our apartment. Great attraction especially for kids is the renewed old-time narrow railroad in the village of Cierny Balog with authentic bandit assault and unique ancient village museum. There are also great opportunities for cycling tours. Mountain-bike renting in the house is possible. Another big attraction is water-park TATRALANDIA in Liptovsky Mikulas located less then an hour drive. Swimming pools: Podbrezova - heated outdoor pool, Tale - natural outdoor pool, Brezno - indoor swimming pool. For golfers there is world calss 18-hole golf course in Tale - 8 km from Valaska. According to the demands there is possibility of the whole body massage in-house performed by external professional.

    Apartament u Šárky jest częścią domku rodzinnego z oddzielnym wejściem dla gości. Działka z domem położona jest na końcu miejscowości, w bezpośredniej bliskości lasu sosnowego, na lekkim zboczu, z przepięknym widokiem na dolinę. W areale ogrodu goście mają do dyspozycji ognisko z zadaszeniem, letni komplet wypoczynkowy przed domem, dla dzieci jest piaskownica. Gwarantujemy naszym gościom zachowanie prywatności. Istnieje możliwość wykorzystania suchej sauny znajdującej się w obiekcie. Właściciele oferują gościom szybki internet, bezpłatnie i bez ograniczeń w ściąganiu danych.
    Wielkość apartamentu wynosi 120 m2. Jest to wielkie pomieszczenie gościnne połączone z kuchnią i dwoma pokojami na poddaszu z balkonem, z widokiem na zalesioną dolinę, oddzielną łazienką z wanną, pralką oraz oddzielnym WC. Apartament ma takie wyposażenie, jak samodzielne mieszkanie. W pierwszym pokoju - sypialni znajdują się łóżka małżeńskie i jedno łóżko piętrowe - maksymalnie 4 osoby + mniejszy komplet wypoczynkowy, który można wykorzystać jako dostawkę dla dwóch osób, w drugim pokoju - sypialni jest również umieszczone łóżko małżeńskie oraz są dwa oddzielne łóżka. W kuchni znajduje się serwis przeznaczony dla 10 osób, z kompletnym wyposażeniem, kuchenką elektryczną z piekarnikiem i lodówką. Przyjemną atmosferę tworzy stylowy kominek. Nie brak też kolorowego telewizora z anteną satelitarną, odtwarzaczem DVD i bezpłatny WiFi dostęp do internetu. Ogrzewanie podłogowe, przez cały rok ciepła woda.

Rekreacja i sport
    Możliwości jazdy na nartach - Chopok-Juh z wyciągiem kabinowym i wyciągami, z możliwością jazdy na nartach dla wymagających narciarzy w dobrych warunkach śniegowych aż do maja i pierwszorzędnie wyposażone centrum narciarskie TÁLE z zaśnieżaniem i możliwością wieczornej jazdy na nartach, o zdolności wyciągowej 2000 osób na godzinę 4 wyciągami. Nie można zapomnieć o kolejnym centrum narciarskim z kompletną infrastrukturą, jakim jest Mýto pod Ďumbierom - 8 km z miejscowości Valaská. Nie jest możliwe wymienienie wszystkich centrum narciarskich, ale jest ich około 20. Dla miłośników biegu na nartach są do dyspozycji przystosowane w tym celu trasy biegowe w areale, gdzie odbywają się zawody o światowy puchar w biatlonie w Osrblí, 10 km od miejscowości Valaská.
    W ramach turystyki letniej można absolwować wysokogórskie tury po grzebieniu Tatr Niskich albo po płaskowyżu Muránská planina albo Veporská planina. W pobliżu znajduje się znana Dobszyńska Jaskinia Lodowa(Dobšinská ľadová jaskyňa) - w odległości 8 km od Valaská - jaskinia krasowa Bystrá. Tatry Wysokie i Słowacki Raj są oddalone o godzinę jazdy samochodem. Atrakcją przede wszystkim dla dzieci jest Kolej Czarnogórska (Čiernohorská železnička) w miejscowości Čierny Balog z rzeczywistym napadem zbójników oraz unikatowy leśny skansen. W pobliżu miejsca zakwaterowania istnieje możliwość uprawiania górskiej jazdy rowerem. Do parku wodnego TATRALANDIA w miejscowości Liptovský Mikuláš można dojechać w przeciągu niecałej godziny jazdy samochodem. Istnieje możliwość pożyczenia rowerów górskich bezpośrednio od właścicieli zakwaterowania. Możliwości pływania: Podbrezová - ogrzewany basen, Tále - naturalny basen, Brezno - basen kryty. W Tále jest 18 jamowe pole golfowe - 8 km.
    Zgodnie z indywidualnymi wymaganiami istnieje możliwość skorzystania bezpośrednio w apartamencie z masażu całego ciała wykonywanego przez wykwalifikowanego masażystę.


webmaster