Penzión** Zornička    Donovaly


TELEFÓN: ++421-48-4299067
EMAIL: recepcia@penzionzornicka.sk
WWW: www.nizketatry.sk/zornicka/
GPS: N 48.877735°
E 19.237082°
ADRESA: 976 39 Donovaly 129

Chcete príjemne strávi dovolenku turistikou alebo prechádzkami v čarokrásnej prírode Vežkej Fatry a Nízkych Tatier?
Rozmýšžate o lyžovačke, paraglidingu, či iných športových aktivitách za ktorými netreba ís ďaleko?
Chcete aby vaše pracovné stretnutia alebo semináre prebiehali v horskom prostredí zaručujúcom širokú škálu mimopracovných aktivít a relaxácie?
Máte v úmysle zabezpeči nejakú oslavu?

    Penzión** ZORNIČKA vám ponúka svoje priestory pre dovolenku, oddych šport, relax, oslavy, ale aj vašu prácu. Penzión s ubytovacou kapacitou 47 izieb riešených spôsobom samostatných izieb, štandardne vybavených sprchou, sanitou a TV/Sat, s telefónom, rádiom, vám poskytne všetko, čo je potrebné na dobrú dovolenku. Zároveň Vám ponúkame 15 lôžok pre turistické ubytovanie. Penzión je výhodne polohovaný hlavne v zimnej sezóne cca 40 m od sedačkovej lanovky a cca 200 m od lyžiarskych vlekov.
    Reštaurácia s kapacitou 75 miest vám ponúka výbornú slovenskú ako aj medzinárodnú kuchyňu. Relaxačné centrum (vírivý kúpež- perlička, suchá sauna, mokrá sauna, ochladzovací bazén sú počas pobytu k dispozícii cez recepciu. Biliard a stolný tenis vám spríjemnia dlhé večere a vožné chvíle. V letných mesiacoch môžete využi priestor ohniska a bezplatné parkovisko.
    V budove je k dispozícii konferenčná sála s bezdrôtovým ozvučením, premietacou technikou, multimediálnym videoprojektorom a internetom pre cca 80 žudí.

    V Penzióne** ZORNIČKA sa nachádza kaplnka Panny Márie, ktorá bola posvätená 22.12.2003 banskobystrickým diecéznym biskupom Mons.Rudolfom Balážom. Umelecké riešenie a realizácia vychádzala z názvu penziónu Zornička (lat. Aurora, resp. Zora ranná, ktorým sa nazýva Panna Mária v adventnom období liturgického roka. Kaplnka je denne k dispozícii návštevníkom penziónu i verejnosti.
    Veríme, že Penzión Zornička sa vám stane príjemným miestom pre vaše vzájomné stretnutia s priatežmi a spolupracovníkmi ako i pre vᚠosobný oddych a relax.

    Vo vzdialenosti 12 km od penziónu sa nachádza obec Staré Hory s gotickým kostolom Navštívenia Panny Márie (Bazilika Minor) a pútnické miesto Studnička.


Are you intending to spend a nice and pleasant holidays by hiking in a wonderful scenery of the Velka Fatra and Nízke Tatry?
Are you thinking of skiing, para-gliding or other sports activities with not far to travel?
Do you want a mountain landscape for your meetings and workshops with a guarantee of wide scale after work activities and relaxation?
Do you have a celebration in mind?


    Pension Zornička offers you accommodation for holidays, relaxation, sports, celebrations and work too. The pension has 47 rooms, all with showers and toilets, satellite TV, telephone which all adds up to a well deserved holiday. The Pension offers an additional 25 beds for tourist accommodation.
    Our beautiful restaurant with a capacity of 80 covers, offers a selection of Slovak or International cuisine. A hot house is at your disposal, with billiard tables, ping-pong, and many more activities to pass away those long evenings and free time.

    We believe that Pension Zornička will be a pleasant place for your mutual meetings with friends, mates and colleagues and also for your personal relaxation.


Szeretné kellemesen, túrázással és sétákkal fűszerezve eltölteni szabadságát a csodaszép Nagy-Fátrában vagy az Alacsony-Tátrában?
Szívesen síelne, kipróbálná a sárkányrepülést vagy egyéb sportokat, de nem akar sokat utazni?
Munkahelyi tréningjeit vagy szemináriumait olyan hegyi környezetben képzeli el, amely az aktív és passzív pihenés széles skáláját biztosítja?
Ünnepelni szeretne?


    A ** ZORNIČKA Panzió minden kedves kirándulni, pihenni, sportolni, ünnepelni vagy akár dolgozni vágyónak szíves figyelmébe ajánlja szolgáltatásait. A 47 szobák elszállásolására alkalmas panzió modern berendezéssel ellátott szobái (zuhany, toalett, TV/Sat, telefon, rádió) az Ön felhőtlen kikapcsolódását hivatottak szolgálni. Ezen kívül 15 személyre turistaszállás is igényelhető. A panzió elhelyezkedése rendkívül előnyös, különösen a téli sportok kedvelői szempontjából, hiszen a libegő kb. 40 m-re, a húzós sífelvonó pedig 200 m-re található.
    75 személyes éttermünk a szlovák és a nemzetközi konyha ínyencségeit kínálja. Üdülővendégeink igénybe vehetik a relaxációs központot (örvény- és pezsgőfürdő, száraz szauna, gőz szauna, medence), asztaliteniszezhetnek, biliárdozhatnak. A nyári szezonban valamint kihasználhatják a nyitott tűzhelyt, illetve az ingyenes parkolót.
    Az épület részét képezi a vezeték nélküli kihangosítással, vetítőtechnikával, multimediális videoprojektorral és 80 személyt kiszolgáló Internet-hozzáféréssel felszerelt konferenciaterem.

    A ** ZORNIČKA Panzióban egy Szűz Mária-kápolna is található, melyet 2003. december 22-én szentelt fel a besztercebányai megyés püspök Mons. BalហRudolf. A kápolna művészi megoldásakor és kivitelezésénél a panzió nevéből indultunk ki, hiszen a Zornička latinul Aurora, illetve Esthajnal; Szűz Máriát is így nevezték a liturgikus év adventi időszakában. A kápolna a szállóvendégeknek csakúgy, mint a nagyobb nyilvánosságnak naponta rendelkezésére áll.
    Hisszük, hogy a Zornička Panzió a barátokkal és munkatársakkal való találkozások, illetve az Ön személyes pihenésének és feltöltődésének kellemes helyszíne lehet.


Czy zamierzasz miło i przyjemnie spędzić wypoczynek, spacerujšc w przepięknej scenerii Wielkiej Fatry i Niskich Tatr?
Czy myœlisz o jeŸdzie na nartach, szybowaniu i innych sportach bez koniecznoœci podróżowania daleko?
Czy chciałbyœ spędzać szkolenia i wyjazdy służbowe wœród górskich widoków i z szerokš gamš zajęć relaksujšcych i aktywnoœci?
Czy myœlisz o na prawdę dobrej zabawie?


    Pensjonat Zornicka oferuje zakwaterowanie na wakacje, wypoczynek, oraz możliwoœć organizacji przyjęć, szkoleń i uprawiania sportów.
    Pensjonat posiada 47 pokoje, a w każdym pokoju znajduje się toaleta i prysznic, telewizja satelitarna i telefon, które pomagajš nam w pełni korzystać z wypoczynku. Pensjonat oferuje również 25 zapasowych miejsc do wypoczynku.
    Nasza piękna restauracja, która pomieœci 80 osób, oferuje słowackš lub międzynarodowš kuchnię. Do Państwa dyspozycji posiadamy również saunę, wyposażone w stół bilardowy, stół do ping - ponga i wiele wiele innych aktywnoœci, które pozwolš Państwu miło spędzić wolny czas i wieczory.

    Wierzymy, że Pensjonat Zornicka będzie przyjemnym miejscem do spotkań ze znajomymi, przyjaciółmi, kolegami z pracy, a także do miłego spędzenia wolnego czasu.


webmaster